Exspot

KLÍŠŤATA A BLECHY DOSTANOU KAPKY

Exspot

Složení

Exspot® obsahuje velmi účinný insekticid permethrin. Ten zabíjí blechy a klíšťata a zajišťuje ochranu před napadením vnějším parazitem. Po nakapání roztoku na kůži psa dochází k rychlému šíření permethrinu tukovou vrstvou kůže. Během 2–3 dnů je rozšířena účinná látka po celém těle psa.

Účinek

Parazité jsou po kontaktu s ošetřeným psem odpuzováni díky “hot feet efektu”, kdy jsou drážděna nervová zakončení na jejich končetinách. V případě proniknutí účinné látky do jejich těla jsou ihned paralyzováni a usmrceni.

Exspot® chrání

  • před klíšťaty (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus) po dobu 4 týdnů
  • před blechami (Ctenocephalides canis, Ctenocephalides felis) po dobu 4 týdnů.
  • před pakomárem (Phlebotomus perniciosus) po dobu 3-4 týdnů.

Použití a aplikace

Exspot® lze použít u psů od 2 týdnů věku. U štěňat a psů do hmotnosti 15 kg aplikujte 1 pipetu roztoku na kůži mezi lopatkami. U psů o hmotnosti nad 15 kg aplikujte 1 pipetu na kůži mezi lopatkami a 1 pipetu na kůži před kořenem ocasu. Exspot® do kůže nevtírejte. Zabraňte kontaktu psa s vodou po dobu 12 hodin po aplikaci. V případě, že pes po aplikaci promokne nebo je šamponován, aplikujte Exspot® znovu.

Not for Cats Je určen pouze pro psy, kočkám nesmí být v žádném případě aplikován.

Dostupnost

Exspot® je prodejný ve veterinárních ordinacích a prodejnách s chovatelskými potřebami. Pro více informací pozorně čtěte příbalový leták nebo navštivte svého veterináře.

exspot comic